Promosyon kol düğmeleri

17 yüzyılın başlarında ilk kez Avrupa da özellikle Fransa da kullanılmaya başlanan kol düğmesi en üst düzey soylu ve zengin erkeklerin prestij amaçlı taktıkları bir aksesuardı. O zamanlar sadece el işçiliği ile yapılan kol düğmelerinde altın ve değerli taşlar kullanılırdı.
İnglizce anlamı Cuff Link olan kol düğmesinin Cuff; gömleğin kolundaki iki yakaya verilen ad, Link te birleştirmek anlamına gelir. İkisi yan yana getirilerek koldaki iki yakayı bir araya getiren araç olarak adlandırılmıştır.

 

 

 

Promosyon kol düğmeleri: Tarihı ve anlamı


1800 yıllarda endüstiriyel devrimle bulunan yeni üretim teknikleri ile gümüş ve metal madenlerden mineli ve renkli kol düğmeleri üretilmeye başlanmış ve daha geniş çevreler kol düğmesi takmaya başlamıştır. Yine bu dönemde de sadece zenginlerin kullanabildiği bir aksesuar olarak kalmıştır.
1840 yılında Paris te modacıların bu günkü manşetli gömlekleri dizayn etmeleri ( French Cuff Dress Shirt ) kol düğmesi nin popülerliğini arttırmıştır.
1960 yıllardan bu günlere kol düğmesinin popülerliği giderek artmış eskiden sadece özel günlerde takılan kol düğmeleri prestijli bir takı olarak beyan ve erkeklerin günlük yaşamına girmiştir.

Şık erkeğin ifadesi iki küçük kol düğmesi, bayanların erkekler için en çok aldığı hediye haline gelmiştir.

 

 

 Promosyon kol düğmeleri ve kravat tokaları

Kravat tokası, ya da kravat klipi olarak ta bilinen, bir erkek takı aksesuarıdır. Kravatın düz durmasını sağlamak, sallanmasını engellemek için kullanılır.
Bu tokalar, kravat iğneleri gibi değildir – batırmak yerine, gömleğe ve kravata iliştirilir. Hafiftir ve kumaşa zarar vermez. 1920’lerde yayılan bu kravat tokalar, giderek kravat iğnelerinin yerini aldı.
Bu klipler her hangi bir motif ile süslenebilir.
 

Promosyon kol düğmeleri ve kravat tokaları toptancısı

Hızlı teslimat yaparız ve üretim süresi genellikle 15 gündür. Ayrıca, stok örnekleri ücretsizdir (ulaşım ücreti hariç).
Şirketimiz uzmanca, 30 yıldır bu tür aksesuarlar üretir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir